Gülüş Tasarımı

Gülüş Tasarımı

Gülüş Tasarımı Neden Tercih Edilir?

İnsanlar dış görünüşüne önem verdiği gibi gülüşünün güzelliğine de oldukça önem verir. Gülüş ne kadar güzel olursa kişiler kendilerini o kadar iyi ve o kadar rahat hissederler. Bu sebeple sık sık diş muayenelerine gidilir ve diş sağlığı yakından takip edilir. Diş sağlığı hafife alınmaması gereken konudur. Çünkü dişlerde oluşan ufak bir ağrı günün mahvolmasına sebep olur. Bu yüzden dişin ufak bir ağrısı günün mahvolmasına sebep olduğu gibi dişin sağlıklı ve güzel görünmesi günün o kadar güzel ve pozitif geçmesine sebep olur. Dişlerdeki bir çürük bile ağız kokusuna oldukça etki ettiğinden dolayı bu sebeple ağız bakımına ve diş sağlığına önem vermek oldukça önemlidir.

Gülüş Tasarımı Yaparken Nelere Dikkat Edilir? 

Gülüş tasarımı işlemi gerçekleştirilirken birçok işlem de bununla beraber yapılır. Gülüş tasarımı yapılırken öncelikle kişideki çürük dişler ve diş eti hastalıkları tedavi edilir. Zira eksikler tamamlanmadan ve giderilmeden estetik çalışmalarının yapılması bir anlam ifade etmeyecektir. Gülüş tasarımın amacı konuşulurken veya kişiye güldüğü zaman da dişlerinin göründüğünde daha parlak ve güzel bir görünüme sahip olması olduğu için ağız yapısına uygun bir tasarım gerçekleştirmek gerekir kişinin ağız yapısına ve yüzüne uyacak şekilde bir tasarım yaparken yaşı ve dudak yapısı da hesaba katılmalıdır.  Bu şekilde bütün hepsi programlandığında yapılacak olan uygulamalar daha güzel sonuç verecektir.

Gülüş Tasarımı İçerisinde Yer Alan İşlemler

Gülüş tasarımı kişiden kişiye değişiklik gösteren bir işlemdir örneğin çift bazılarının dişlerinde eğrilik ve yamukluk bulunur bunları düzeltmek için dişler törpülenir ve aynı hizaya getirilir veya bazı dişler daha önde diğerleri geride olduğu zaman diş telleri yardımıyla dişler düzleştirilir. Bu gibi işlemler kişinin ihtiyacına göre yapılacaktır. Aynı zamanda diş renklerinde koyulaşma olanların da dişleri daha parlatılır ve beyaz bir hale getirilir. Yani kısaca kişinin ağız yapısında ne tür bir bozukluk ve uygun olmayan görüntü var ise bunu gidermek için yapılan her işlemdir.

Gülüş Tasarımı İçin Ücretler Nasıl Belirlenir?

Gülüş tasarımı için belirlenecek ücretler yapılan işleme göre değişiklik gösterebilir. Bazı işlemler uzun seanslar gerektirdiği gibi ücreti de diğerlerine nazaran biraz daha fazla olacaktır. Fakat tek seansta halledilen işlemlerin ücretleri de buna kıyasla biraz daha az meblağlara sahip olur. Örneğin; diş beyazlatma işlemi ile gülüş tasarımı gerçekleşecek ise bir iki seansta dişlerin rengi açılır ve çok fazla emek ve masrafa girmeden bu işlem halledilir. Fakat diş telleriyle dişlerin düzleştirme işleminde hem diş tellerinin fiyatı hem de doktorun harcayacağı emek ve seansların miktarı da eklenecektir. 

Gülüş Tasarımı İçin Seçilecek Doktorlar

Gülüş tasarımı bir nevi estetik işlemi olduğu için gerçekleştirecek olan doktorunda önemi büyük rol oynar. Nasıl ki gülüş tasarımının daha güzel bir görüntüye sahip olabilmesi için kişinin yüz hatları, yaşı ve ağız yapısı da hesaba katılacağı gibi burada doktorun tecrübesi de önemlidir. Daha önce tecrübeli olan ve bu işte uzman olan doktorlar kişiye en uygun olan hizmeti verecektir. Fakat daha önceden tecrübesi olmayıp daha yeni başlamış olanlar daha önce bir deneyimi olmadığı için işlem yaptıracak olan kişilerin aklında soru işaretleri olacaktır. Bu yüzden işinde uzman olup tecrübeli diş hekimlerini seçip gönül rahatlığıyla yaptırmak daha iyi olacaktır. Diş sağlığı ve görünümü hayat daha önemli bir rol oynadığından gülüş tasarımı veya diş işlemleri yaptırırken ucuzluğa değil de kaliteye ve doktorun tecrübesine bakılıp yaptırmak sizin açınızdan en doğru ve en uygun olanı olacaktır.

Sorunuz mu var?

WhatsApp hattımız üzerinden bizlere her zaman sorularınızı sorabilirsiniz, online randevu oluşturabilirsiniz.

Beyza Nur Çakır
Beyza Nur Çakır
2023-03-18
Dişçi korkum olduğu için dolgumu sürekli erteliyordum. Keşke ertelemeyip Dt. Murat beye daha önceden gelseymişim. Eli gerçekten çok hafif hiç ağrı hissetmedim. Kesinlikle korkmadan gidebileceğiniz bir hekim kliniğin hijyeni de en üst seviyede.
Kemal YILMAZ
Kemal YILMAZ
2023-03-05
Murat hoca Diş Fakültesi açsa hiç düşünmeden 2 evladımı da öğrencisi olarak gönderirim. Tüm ailemizi diş muayenesi korkularımızdan arındırdı. Israrla tavsiye ediyorum.
Fatoş Yılmaz
Fatoş Yılmaz
2023-01-22
Merve hoca çok guleryuzlu ve çok başarılı bir hekim. Gecenin bir yarısı gidip mızmızlık yapmama rağmen o kadar naif ve kibar yaklaştı ki gerçekten çok memnun kaldım böyle doktorlar iyiki var ❤️
selim cabir
selim cabir
2023-01-17
Çok profesyonel ve işinin ehli çalışanlardan oluşan profesyonel bir ekip. Diş önemli. Bu konuda güven duyabileceğim klinik burası diyorum. Ana diş gibi sağlam ve kullanışlı implant yaptılar. İşleri güçleri rast gitsin. Tekerlerine taş değmesin.
Nuri Yiğitoğlu
Nuri Yiğitoğlu
2023-01-03
Ankara'dan İstanbul'a gittim. 2 implant yaptırdım. Bütün çalışanları güler yüzlü ve Profesyonel. Murat hocam zaten işin ehli. Başarılar diliyorum.
Ecem Merve Okay
Ecem Merve Okay
2022-10-22
Neredeyse 6 senedir hem ilaç allerjim hem de korkum yüzünden ağzımda sağlam diş kalmamıştı. Kıdem Diş Polikliniğiyle tanıştığım günden beri o kadar mutluyum ki anlatamam. Personellerinin ilgisi,temizliği hepsi harika. Ben Murat Hocada tedavi görüyorum ama tüm hekimlerinin çok iyi olduğuna eminim. Süreci hiç uzatmadan ve gereksiz işlemlerle vakit kaybetmeden tedaviyi planlayıp başladık. Tedavilerden sonra ağrı kesici içme gereği bile duymuyorum. Murat hocanın eli o kadar hafif ki ağrı çekmek mümkün değil. Hem dişçi korkumu yendim hem de ağrılarım kesildi. İyi ki diyorum sadece????
Burak Yilmaz
Burak Yilmaz
2022-09-26
Çalışanlar son derece nazik ve güler yüzlü. Ağrısız ve hızlı bir şekilde dişimdeki problemleri ortadan kaldıran Murat Hoca’ya çok teşekkürler...

WhatsApp