Porselen Diş Kaplama

Porselen Diş Kaplama

Porselen diş kaplama sayesinde kişi hem ideal ağız fonksiyonlarına hem de istediği gülüşe kusursuz bir şekilde kavuşmuş olur. Her hastanın diş protezi, ihtiyacı olduğu dişe göre kişiye özel tasarlanır. Doğal görünümü temsil edebilecek nitelikte ve yüksek kalitede tasarlanır.

 Dişlerin doğal görünüm ve rengine en yakın malzeme olarak bilinen porselen, mükemmel bir gülüş tasarımı kazandırır. Bu özelliklerinden dolayı günümüzde diş hekimlerinin en çok tercih ettiği materyallerin başında gelir.

Porselen Diş Kaplama Çeşitleri

 Porselen diş kaplama çeşitleri, hastanın ihtiyaç duyduğu, hekimin ise uygun gördüğü tedavi yöntemlerinin birden fazla olduğunu gösterir. Porselen diş kaplama çeşitleri şu şekildedir; porselen diş kaplama, seramik diş kaplama ya da metal diş kaplama… Bu kaplama çeşitlerinde de ana madde porselendir. Ancak tedavide kaplamayı destekleyen madde, metal veya seramik olabilir. Porselen diş kaplama yapılırken önemli olan kişinin kendi doğal diş renginin göz önünde bulundurulmasıdır. Diş rengine göre porselen diş kaplama yapılır. Hastada kaplama yapılacak dişin konumuna göre de diş kaplama çeşidi değişkenlik gösterebilir.

Full Porselen Diş Kaplama (Empress Diş Kaplama)

 Dişlerin önlü arkalı olmak üzere tamamını kapsayan porselen diş kaplamadır. Uygulanma aşaması uzundur. Seramik parça üzerine cam seramik konularak pekiştirilmesi ile dayanıklılık oranı daha da arttırılmış porselen türleridir. İçerik yapısı seramikten oluşmaktadır.

Ön Diş Porselen Diş Kaplama

 Estetik kaygı yaşayan ve kozmetik açıdan daha etkileyici bir gülüşe sahip olmak isteyenlerin tercih ettiği, bölgesel bir kaplama yöntemidir.

Tek Diş Porselen Kaplama

 Çoğunlukla herhangi bir kaza nedeniyle veya yüze alınan darbe sonrası, zarar görmüş bir diş için tercih edilen kaplama yöntemidir. Hangi porselen diş kaplama yönteminin dişlerinize uygun olduğunu uzman diş hekimi karar verecektir.

Porselen Diş Kaplama Kimlere Uygulanır?

 Kimler Porselen Diş Kaplama Yaptırabilir? Sorusu diş kaplaması yaptırmak isteyenlerin en çok merak ettiği konuların başında gelir. Aşağıdaki problemler nedeniyle sorun yaşıyorsanız siz de porselen diş yaptırabilirsiniz.

Kimler Porselen Diş Kaplama Yaptıramaz?

Sorunuz mu var?

WhatsApp hattımız üzerinden bizlere her zaman sorularınızı sorabilirsiniz, online randevu oluşturabilirsiniz.

Beyza Nur Çakır
Beyza Nur Çakır
2023-03-18
Dişçi korkum olduğu için dolgumu sürekli erteliyordum. Keşke ertelemeyip Dt. Murat beye daha önceden gelseymişim. Eli gerçekten çok hafif hiç ağrı hissetmedim. Kesinlikle korkmadan gidebileceğiniz bir hekim kliniğin hijyeni de en üst seviyede.
Kemal YILMAZ
Kemal YILMAZ
2023-03-05
Murat hoca Diş Fakültesi açsa hiç düşünmeden 2 evladımı da öğrencisi olarak gönderirim. Tüm ailemizi diş muayenesi korkularımızdan arındırdı. Israrla tavsiye ediyorum.
Fatoş Yılmaz
Fatoş Yılmaz
2023-01-22
Merve hoca çok guleryuzlu ve çok başarılı bir hekim. Gecenin bir yarısı gidip mızmızlık yapmama rağmen o kadar naif ve kibar yaklaştı ki gerçekten çok memnun kaldım böyle doktorlar iyiki var ❤️
selim cabir
selim cabir
2023-01-17
Çok profesyonel ve işinin ehli çalışanlardan oluşan profesyonel bir ekip. Diş önemli. Bu konuda güven duyabileceğim klinik burası diyorum. Ana diş gibi sağlam ve kullanışlı implant yaptılar. İşleri güçleri rast gitsin. Tekerlerine taş değmesin.
Nuri Yiğitoğlu
Nuri Yiğitoğlu
2023-01-03
Ankara'dan İstanbul'a gittim. 2 implant yaptırdım. Bütün çalışanları güler yüzlü ve Profesyonel. Murat hocam zaten işin ehli. Başarılar diliyorum.
Ecem Merve Okay
Ecem Merve Okay
2022-10-22
Neredeyse 6 senedir hem ilaç allerjim hem de korkum yüzünden ağzımda sağlam diş kalmamıştı. Kıdem Diş Polikliniğiyle tanıştığım günden beri o kadar mutluyum ki anlatamam. Personellerinin ilgisi,temizliği hepsi harika. Ben Murat Hocada tedavi görüyorum ama tüm hekimlerinin çok iyi olduğuna eminim. Süreci hiç uzatmadan ve gereksiz işlemlerle vakit kaybetmeden tedaviyi planlayıp başladık. Tedavilerden sonra ağrı kesici içme gereği bile duymuyorum. Murat hocanın eli o kadar hafif ki ağrı çekmek mümkün değil. Hem dişçi korkumu yendim hem de ağrılarım kesildi. İyi ki diyorum sadece????
Burak Yilmaz
Burak Yilmaz
2022-09-26
Çalışanlar son derece nazik ve güler yüzlü. Ağrısız ve hızlı bir şekilde dişimdeki problemleri ortadan kaldıran Murat Hoca’ya çok teşekkürler...

WhatsApp