E-Max Kaplama (Empress)

E-Max Kaplama (Empress)

Emax kaplama alt yapısında güçlendirilen porselen bulunan ve tamamıyla blok olarak güçlendirilen porselenden yapılan ve estetik olarak en gelişen kaplamalardır. Bu kaplama türünde diğer kaplamalarda ki gibi metal alt yapı veya zirkonyum bulunmaz. Laboratuvar aşamaları ise tamamen bilgisayar destekli tarayıcı ve yazıcı sistemlerle yapılır.

Genellikle estetiğin en önemli olduğu ön grup dişler de tek diş kaplamalar da veya iki eksik dişin bulunduğu kısa köprüler de lamina yapılmayacak kadar madde kaybı olan dişler de kullanılacak materyallere göre tercih edilir.

Son dönemler de uygulanan estetik dizili bembeyaz dişler arasında en çok uygulanan yöntem emax diş kaplamadır. Çoğunlukla öndeki kesici dişler için uygulanır. Sağlığını yitiren dişler için değil, estetik olmayan ve bakıldığı zaman rahatsız eden kişiler için uygulanır. Estetik kaplama olarak bilinen çok fazla dayanıklı olmadığı için arka dişler için uygulanmaz. Bu nedenle bu konuda doktorunuz size gerekli bilgiye verecektir.

Emax Diş Kaplama Nasıl Yapılır?

Emax diş kaplama yapılan diş uygulamaları ile aynıdır. Emax diş için ölçü alınıp bu ölçüler laboratuvara gönderilir. Laboratuvar ve ölçü işlemi bu anlamda çok önemlidir. Emax yaptırmak isteyen için hastaların süreci muayene ile başlar. İşlemin nasıl yapılacağı hakkında doktor tarafından bilgilendirilir. Doktor tarafından dişlerin ölçüsü alınır. Bilgisayar sisteminden alınan ölçüler daha kesinlik oluşturur. Dişler için ölçüler alındıktan sonra dişlerin fiziki haline getirilmesi çin laboratuvar ortamına gönderilir.

Dişlerin tamamen hazırlanması genellikle 3-5 arasında değişir. Bu süreç içerisinde hastaların mağdur olmaması adına geçici diş takılabilir. Bu süreçte bu dişleri kullanabilirsiniz.

Laboratuvardan gelen dişlerin hastaya takılması için hazırlanan dişlere prova yapılması gerekir. Hasta için diş konforu, çiğneme, ısırma, konuşma gibi duyular göz önüne alınarak hazırlıklar yapılmalıdır. Son aşama da ise emax kaplamalar dişlere yapıştırılır. Yapıştırılan dişler hasta da rahatsızlık oluşturulabilir. Ancak ilk etap da bu durum biraz zor olacaktır. Kullanmaya başladıkça ağız yapınız buna alışır. Bu nedenle herhangi bir problem yaşadığınız zaman doktorunuzdan gerekli desteği alabilirsiniz.

Sorunuz mu var?

WhatsApp hattımız üzerinden bizlere her zaman sorularınızı sorabilirsiniz, online randevu oluşturabilirsiniz.

Beyza Nur Çakır
Beyza Nur Çakır
2023-03-18
Dişçi korkum olduğu için dolgumu sürekli erteliyordum. Keşke ertelemeyip Dt. Murat beye daha önceden gelseymişim. Eli gerçekten çok hafif hiç ağrı hissetmedim. Kesinlikle korkmadan gidebileceğiniz bir hekim kliniğin hijyeni de en üst seviyede.
Kemal YILMAZ
Kemal YILMAZ
2023-03-05
Murat hoca Diş Fakültesi açsa hiç düşünmeden 2 evladımı da öğrencisi olarak gönderirim. Tüm ailemizi diş muayenesi korkularımızdan arındırdı. Israrla tavsiye ediyorum.
Fatoş Yılmaz
Fatoş Yılmaz
2023-01-22
Merve hoca çok guleryuzlu ve çok başarılı bir hekim. Gecenin bir yarısı gidip mızmızlık yapmama rağmen o kadar naif ve kibar yaklaştı ki gerçekten çok memnun kaldım böyle doktorlar iyiki var ❤️
selim cabir
selim cabir
2023-01-17
Çok profesyonel ve işinin ehli çalışanlardan oluşan profesyonel bir ekip. Diş önemli. Bu konuda güven duyabileceğim klinik burası diyorum. Ana diş gibi sağlam ve kullanışlı implant yaptılar. İşleri güçleri rast gitsin. Tekerlerine taş değmesin.
Nuri Yiğitoğlu
Nuri Yiğitoğlu
2023-01-03
Ankara'dan İstanbul'a gittim. 2 implant yaptırdım. Bütün çalışanları güler yüzlü ve Profesyonel. Murat hocam zaten işin ehli. Başarılar diliyorum.
Ecem Merve Okay
Ecem Merve Okay
2022-10-22
Neredeyse 6 senedir hem ilaç allerjim hem de korkum yüzünden ağzımda sağlam diş kalmamıştı. Kıdem Diş Polikliniğiyle tanıştığım günden beri o kadar mutluyum ki anlatamam. Personellerinin ilgisi,temizliği hepsi harika. Ben Murat Hocada tedavi görüyorum ama tüm hekimlerinin çok iyi olduğuna eminim. Süreci hiç uzatmadan ve gereksiz işlemlerle vakit kaybetmeden tedaviyi planlayıp başladık. Tedavilerden sonra ağrı kesici içme gereği bile duymuyorum. Murat hocanın eli o kadar hafif ki ağrı çekmek mümkün değil. Hem dişçi korkumu yendim hem de ağrılarım kesildi. İyi ki diyorum sadece????
Burak Yilmaz
Burak Yilmaz
2022-09-26
Çalışanlar son derece nazik ve güler yüzlü. Ağrısız ve hızlı bir şekilde dişimdeki problemleri ortadan kaldıran Murat Hoca’ya çok teşekkürler...

WhatsApp